lipstick-300x223

استفاده از روژلب

بعد از انتخاب روژلب شیوه بکار بردن آن خیلی مهم است . خانم هایی که با توجه به رنگ چهره خود روژلب مناسبی انتخاب می کنند . اغلب نمی دانند که آن را چگونه بکار ببرند مثل شخصی هستند که قلم مو و جعبه رنگ در اختیار دارند اما در کار نقاشی ناشی و ناوارد است . و در نتیجه ثمره و محصول کار او فاقد هر گونه ارزشی خواهد بود . در مورد آرایش لبها تعیین مرز لبها واجد اهمیت فراوان است . کارشناسان زیبایی توجه می کنند که حدود لبها با برس یا مداد مخصوص روژ تعیین شود و بعد با روژ داخل آن رنگ امیزی گردد .

وقتی علاقمند هستید که روژ خیلی خوب بکار رود پس از این که قشری از آن را روی لبها مالیدید. یک دستمال کاغذی را تا کنید و روی لبان خود فشار دهید . و چربی روژ را بگیرید . این کار هم از برق زننده روژ می کاهد و هم مانع از این می شود که لیوان دستمال و دندانها ماتیکی شود .هنگام بکار بردن روژ ابتدا مرز لب بالا سپس لب پایین را روژ بمالید . و آنگاه داخل خط را روژ بمالید . اگر شما لبهای درخشان و براق را ترجیح می دهید . بعد از بکار بردن روژ قشر بسیار نازک و ظریف کرم روی آن بمالید .

نکات لازم برای زیبایی بهتر لبها

۱- بعضی از لبها فاقد مرزهای مشخص و برجسته ای هستند در این صورت روژ را فقط در داخل لبها بمالید و چنانچه می خواهید لبها را کوچکتر و یا بزرگتر کنید مرز آن را با قشر بیشتری رنگ آمیزی کنید . در مورد لبهایی که مرزهای مشخص و برجسته ندارند کار خیلی ساده است .

۲- چنانچه لبهای شما کوچک است برای بزرگ جلوه دادن آنها گوشه آن را با روژ بکشید . و سایه پر رنگ تری از روژ در گوشه ها نسبت به وسط بزنید .

۳- چنانچه لبهای شما پهن است روژ را در نزدیک گوشه لب پایان دهید . روژ با سایه های خیلی تیز و یا خیلی روشن پهن بودن دهان را بیشتر به نظر می آورد .

۴- اگر لبهای شما خیلی کلفت است . باید روژ را کمی در داخل مرز و حدود طبیعی لبان بکار برید . برای این لبها روژ با سایه های روشن جالب است .

۵- اگر لبهای شما نازک است . کمی روژ با رنگ تیره تر و سیرتر به بیرون لبها بمالید . و در داخل لبها روژ روشن تر بکار ببرید .

۶- اگر لبهای شما در زمستان ترک بر میدارد. شبها کمی روژ بی رنگ بکار برده و در روز هم این روژ را در زیر روژ اصلی بکار ببرید .

منبع : کتاب هنر آرایش و تندرستی

اثر : خانم آذر یوسف پور                                             انتشار اختصاصی :شهرفارسی

منتشرشده توسط

shahrefarsi

شهرفارسی مجله ای اینترنتی برای ایرانیان است که در زمینه های مختلف خبری ، علمی ، آشپزی ، فناوری و... فعالیت می کند . صفحات ما را در گوگل ، فیس بوک و توییتر لایک کنید ! این باعث افتخار ماست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>