1-ss_FrenchPress

منزلی شیک با تغییر دکوراسیون

منزلی شیک با تغییر دکوراسیون

1-ss_FrenchPress
اگر شما هم جزو کسانی هستید که احساس می کنید وقت آن رسیده که دکوراسیون منزل را بازسازی کنید و کمی آن را تغییردهید .اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید مقدار هزینه ای است که برای این تغییر و بازسازی در نظر می گیرید باید بطور کلی ارزیابی کنید که چقدر بودجه برای این کار دارید و با آن تا چه اندازه می توان در دکور منزل تغییر بوجود آورد . در این صورت با هزینه ای که پیش بینی کرده اید به نتیجه ی مطلوب خواهید رسید. منزل جایی است که شخص بعد از یک روز کاری سخت و طولانی میخواهد ساعاتی را در آرامش سپری کند . برای این که به این هدف دست یابید باید به دکوراسیون منزل توجه خاصی داشته باشید دکوری که در نهایت زیبایی آرامش بخش هم باشد.
۱-تغییر در دیوارها
شما می توانید با کمک گرفتن از یک گچ کار ماهر از او بخواهید که روی دیوار ساده منزل قاب هایی را با گچ درست کند . و شما نیز رنگ این قاب ها را طوری انتخاب کنید که با رنگ اصلی منزل تفاوت داشته باشد و بیشتر به چشم بیاید .بعد با قرار دادن یک اثر هنری زیبا مثل یک تابلوی هنری جذابیت خاصی را در فضای اتاق بوجود آورید.

233624299390530323_CsbAgrvQ_c
۲-تعویض پرده ها
در دکوراسیون منزل شاید پرده خیلی مهم به نظر نیاید اما در واقع زیبایی پرده نقش کلیدی در دکوراسیون دارد شما می توانید با عوض کردن پرده ها تغییر چشمگیری را بوجود آورید. مثلا اگر از کرکره به عنوان پرده استفاده می کردیدمی توانید به جای آن از پرده های حریر و زیبا با مدل های ساده انتخاب کنید .زیرا مدل ساده همیشه زیباست و تابع مد روز نیست و شما می توانید برای مدتها از این نوع پرده در منزل استفاده کنید.سعی کنید مدل پرده حریر شما با نوع مبل منزل همخوانی داشته باشد و رنگ آن را هم حتما در نظر بگیرید.

73-11323
۳-تیغه های اضافی
در بعضی از ساختمان ها بی هیچ دلیلی تیغه هایی گذاشته شده است که با برداشتن آن می توانید فضای بیشتری را داشته باشید و مساحت اتاق یا پذیرایی بیشتر میشود و احساس بهتری خواهید داشت.
۴-درگاههای ورودی و خروجی
در ورودی های منزل می توانید به گچکار بگویید درگاه های زیبایی بسازد و در ورودی و خروجی منزل قرار دهد با این کار نوعی تغییر زیبا در منزل بوجود می آورید.
۵-نصب نور افکن
در سقف اتاق غذاخوری می توانید هالوژن یا نور افکن های زیبایی تعبیه کنید. البته باید از متخصصان این کار کمک بخواهید وجود نور زیاد در فضای اتاق غذاخوری سبب می شود از غذا خوردن در چنین فضایی لذت ببرید.
۶-گچ بری
از گچکار بخواهید از گچ بری های تزیینی در قسمت های مختلف دیوارها و ورودی ها استفاده کند البته گچ بری های پیش ساخته در بازار موجود است و شما به سلیقه خود می توانید از آنها استفاده کنید. و با این گچ بری ها دیوار و سقف را تغییر دهید.

trim
۷-تغییر در آشپزخانه
آشپزخانه مهمترین قسمت منزل است جایی است که خانم خانه ساعات زیادی را در آنجا سپری می کند حتما در دکوراسیون آن باید دقت لازم انجام گیرد. اگر کابینت ها قدیمی شده اند و سالهی زیادی از عمر آنها گذشته است می توانید با مراجعه به مراکز ساخت کابینت از متخصصان کابینت ساز بخواهید کابینت های آشپزخانه شما را عوض کنند. و از مدل های زیبایی که به شما پیشنهاد می دهند یک مدل که با دکور منزل همخوانی داشته باشد را انتخاب کنید .البته می توانید از گچ بریهای پیش ساخته هم در تزیین دیوار آشپزخانه استفاده کنید . به نور پردازی آشپزخانه هم توجه داشته باشید می توانید تغییری در این زمینه هم بوجود آورید .

A (181)
۸-بازسازی شومینه
اگر در منزل خود شومینه دارید .می توانید آن را بازسازی کنید. و با استفاده از گچ بری ستون هایی را در دو طرف نصب کنید. و یک طاقچه کوچک که روی آن وسایل تزیینی زیبا و یک آینه بگذارید تا نمای جذابی را بوجود آورد.

fireplace02
تغییر در پوشش ها
۹-اگر پوشش های کف (سرامیک ، سنگ ،و…..)و پوششهای دیوار (سنگ ، کاشی ، رنگ و……….) کهنه شده و یا بعضی از کاشی ها و ……شکسته و احتیاج به تعمیر دارند. می توانید آنها را تعویض کرده و مثلا به جای سرامیک کف از انواع پارکت و یا به جای رنگ دیوار از کاغذ دیواری استفاده کنید . بهر حال تغییری در ظاهر ساختمان بوجود آورده اید .
۱۰-عایق سازی
سعی نمایید به عایق سازی منزل در حین بازسازی توجه کافی داشته باشید این عایق سازی می تواند شامل موارد زیر باشد.
۱-استفاده از پنجره های دو جداره
۲-عایق سازی دیواره ها
۳-عایق سازی دربهای ورودی
و…………………..
انتشار اختصاصی : گروه سبک زندگی شهرفارسی

منتشرشده توسط

shahrefarsi

شهرفارسی مجله ای اینترنتی برای ایرانیان است که در زمینه های مختلف خبری ، علمی ، آشپزی ، فناوری و... فعالیت می کند . صفحات ما را در گوگل ، فیس بوک و توییتر لایک کنید ! این باعث افتخار ماست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>