آخرین خبرها
خانه / پزشکی و سلامت / دلایل گرفتگی صدا
Notice: Undefined index: tie_sidebar_pos in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/single.php on line 25
Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 4 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 9 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 14 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 29 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 36 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 50 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 67 Notice: Undefined index: tie_post_head in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/includes/post-head.php on line 78

دلایل گرفتگی صدا

Notice: Undefined index: tie_hide_share in /home/shahrefa/domains/shahrefarsi.com/public_html/wp-content/themes/sahifa-pro-plus/single.php on line 45

دلایل گرفتگی صدا

 

گرفتگی صدا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد یکی از این دلایل آلرژی است که عامل غیر مستقیم گرفتگی صدا می تواند باشد آلرژی سبب سرفه کردن ، تنفس از دهان ، و آبریزش پشت بینی به داخل حلق میشوند که موجب التهاب تارهای صوتی می شود. سیگار کشیدن و بخار مواد شیمیایی تارهای صوتی را تحریک کرده و موجب گرفتگی صدا می شود.بنابر این افرادی که مبتلا به آلرژی هستند نباید در معرض دود سیگار قرار بگیرند زیرا سبب آسیب دیدن تارهای صوتی در این افراد می شود. این افراد در هنگام گرفتگی صدا از مصرف داروهای ضد حساسیت باید خودداری کنند زیرا مصرف این داروها سبب خشکی گلو می شود .
یکی دیگر از دلایل گرفتگی صدا برگشت شبانه ی اسید معده به مری و گلو در زمانی که فرد خواب است و نشانه آن هم بدبویی تنفس در صبح است.کسانی که شبها دیر شام می خورند و با شکم پر می خوابند بیشتر دچار این عارضه می شوند.
گرفتگی صدا بین افراد سیگاری بیشتر از سایرین دیده می شود. ممکن است با رشد غیر عادی تارهای صوتی و یا بوجود آمدن تومور سرطانی در سیگاری ها گرفتگی صدا ایجاد شود. در همه افراد خشک هوا این بیماری را تشدید می کند.

راههای درمان گرفتگی صدا

۱- برای درمان گرفتگی صدا سعی کنید تا جایی که امکان دارد کمتر حرف بزنید . سکوت بهترین روش یرای بهبود این بیماری است اگر ناچارید که صحبت کنید با صدای آرام حرف بزنید فریاد نزنید یا پچ پچ نکنید زیرا در هر دو صورت به تارهای صوتی فشار زیادی وارد می شود و بهبودی به تعویق خواهد افتاد.

۲- سعی کنید سوپ مرغ که در پخت آن از سیر استفاده شده بخورید تا گرمای آن گلو را  مرطوب کند.

۳- از صاف کردن صدا بپرهیزید .

۴- از خوردن مواد کافئین دارمانند قهوه  و خوردن شکلات و……..خودداری کنید .زیرا موجب خشکی گلو شده و در نتیجه سبب گرفتگی صدا می شود.

۵- کسانی که یک بار دچار گرفتگی صدا می شوند باید حتما از تکرار آن جلوگیری نمایند .

 

 

انتشار اختصاصی : گروه سلامت شهرفارسی

درباره‌ shahrefarsi

شهرفارسی مجله ای اینترنتی برای ایرانیان است که در زمینه های مختلف خبری ، علمی ، آشپزی ، فناوری و... فعالیت می کند . صفحات ما را در گوگل ، فیس بوک و توییتر لایک کنید ! این باعث افتخار ماست .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>