Search
یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳
  • :
  • :

دلایل گرفتگی صدا

دلایل گرفتگی صدا

 

گرفتگی صدا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد یکی از این دلایل آلرژی است که عامل غیر مستقیم گرفتگی صدا می تواند باشد آلرژی سبب سرفه کردن ، تنفس از دهان ، و آبریزش پشت بینی به داخل حلق میشوند که موجب التهاب تارهای صوتی می شود. سیگار کشیدن و بخار مواد شیمیایی تارهای صوتی را تحریک کرده و موجب گرفتگی صدا می شود.بنابر این افرادی که مبتلا به آلرژی هستند نباید در معرض دود سیگار قرار بگیرند زیرا سبب آسیب دیدن تارهای صوتی در این افراد می شود. این افراد در هنگام گرفتگی صدا از مصرف داروهای ضد حساسیت باید خودداری کنند زیرا مصرف این داروها سبب خشکی گلو می شود .
یکی دیگر از دلایل گرفتگی صدا برگشت شبانه ی اسید معده به مری و گلو در زمانی که فرد خواب است و نشانه آن هم بدبویی تنفس در صبح است.کسانی که شبها دیر شام می خورند و با شکم پر می خوابند بیشتر دچار این عارضه می شوند.
گرفتگی صدا بین افراد سیگاری بیشتر از سایرین دیده می شود. ممکن است با رشد غیر عادی تارهای صوتی و یا بوجود آمدن تومور سرطانی در سیگاری ها گرفتگی صدا ایجاد شود. در همه افراد خشک هوا این بیماری را تشدید می کند.

راههای درمان گرفتگی صدا

۱- برای درمان گرفتگی صدا سعی کنید تا جایی که امکان دارد کمتر حرف بزنید . سکوت بهترین روش یرای بهبود این بیماری است اگر ناچارید که صحبت کنید با صدای آرام حرف بزنید فریاد نزنید یا پچ پچ نکنید زیرا در هر دو صورت به تارهای صوتی فشار زیادی وارد می شود و بهبودی به تعویق خواهد افتاد.

۲- سعی کنید سوپ مرغ که در پخت آن از سیر استفاده شده بخورید تا گرمای آن گلو را  مرطوب کند.

۳- از صاف کردن صدا بپرهیزید .

۴- از خوردن مواد کافئین دارمانند قهوه  و خوردن شکلات و……..خودداری کنید .زیرا موجب خشکی گلو شده و در نتیجه سبب گرفتگی صدا می شود.

۵- کسانی که یک بار دچار گرفتگی صدا می شوند باید حتما از تکرار آن جلوگیری نمایند .

 

 

انتشار اختصاصی : گروه سلامت شهرفارسیشهرفارسی مجله ای اینترنتی برای ایرانیان است که در زمینه های مختلف خبری ، علمی ، آشپزی ، فناوری و... فعالیت می کند . صفحات ما را در گوگل ، فیس بوک و توییتر لایک کنید ! این باعث افتخار ماست .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.