Search
یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳
  • :
  • :

بهترین شهر جهان برای زندگی انتخاب شد + عکس

شهر وین پایتخت اتریش بهترین شهر برای زندگی در جهان اعلام شده است. به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس تحقیقات سالیانه موسسه “مرسه” که امروز منتشر شد ، شهر وین پایتخت اتریش با توجه به امکاناتش بهترین شهر برای زندگی در جهان است.

تحقیقات موسسه “مرسه” که برای شرکت های بین المللی که شعباتی در کشورهای مختلف دارند ، انجام می شود ۲۲۱ شهر جهان را شامل شده و ۳۹ شاخص در رابطه با کیفیت زندگی را در بر می گیرد، از جمله: وضعیت سیاسی و اجتماعی، وضعیت اقتصادی، جامعه فرهنگی، شرایط بهداشتی و درمانی، امکانات آموزشی و مدارس و غیره…

شهرهای زوریخ (سوئیس)، اوکلند(نیوزیلند)، مونیخ (آلمان)، ونکوور(کانادا)، دوسلدورف (آلمان)، فرانکفورت (آلمان)، ژنو (سوئیس)، کپنهاگ (دانمارک)، برن (سوئیس) و سیدنی (استرالیا) در این فهرست به ترتیب در مقام های دوم تا دهم بهترین ها برای زندگی هستند.

در این فهرست شهرهای خارطوم سودان ، نجامنا چاد، پورت و پرنس هاییتی، بانگی جمهوری آفریقای مرکزی و بغداد عراق به ترتیب مقام های ۲۱۷ تا ۲۲۱ را در رده های آخر به خود اختصاص داده اند.

منبع : انعکاسشهرفارسی مجله ای اینترنتی برای ایرانیان است که در زمینه های مختلف خبری ، علمی ، آشپزی ، فناوری و... فعالیت می کند . صفحات ما را در گوگل ، فیس بوک و توییتر لایک کنید ! این باعث افتخار ماست .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.