خانه / روانشناسی / افراد صمیمی جذاب‌تر هستند

افراد صمیمی جذاب‌تر هستند

پروفسوربرایان مییر، محقق کالج گیتسبرگ در آمریکا و تیم تحقیقاتی وی دریافته‌اند افرادی که ویژگی‌های شخصیتی موافق یا برون گرا دارند از نظر غریبه‌ها، جذاب‌تر به نظر می‌رسند.


در این پژوهش، محققان شخصیت ۲۱۷ مرد و زن را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند افرادی که موافق و اجتماعی هستند حتی به لحاظ شکل ظاهری هم برای دیگران جذاب به نظر می‌آیند.
نتایج تحقیقان نشان می‌دهد که این تصور کلیشه‌ای که “زیبا خوب است” تا حدودی واقعیت دارد و مردم تمایل دارند تصور کنند افراد جذاب ویژگی‌های اخلاقی جذابی هم دارند مثلا صمیمی، با هوش و خونگرم هستند.
مییر افزود: جالب این است که ظاهرا آراستگی در این زمینه یک مکانیسم کلیدی است. افراد صمیمی و اجتماعی در تصاویری که به شرکت کنندگان نشان داده‌ شده همچنین آراسته تر به نظر می‌رسدند که همین به جذابیت آنها می‌افزود؛ بنابراین به گفته محققان آراستگی یک عامل پیش‌بینی کننده قوی از جذابیت است که به راحتی هم توسط هر فردی قابل کنترل است.

منبع : ایسنا

درباره shahrefarsi

شهرفارسی مجله ای اینترنتی برای ایرانیان است که در زمینه های مختلف خبری ، علمی ، آشپزی ، فناوری و... فعالیت می کند . صفحات ما را در گوگل ، فیس بوک و توییتر لایک کنید ! این باعث افتخار ماست .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme